Srazil na sjezdovce v Alpách lyřaže, stálo ho to 2 mil 🙈

Oba utrpěli rozsáhlá zranění a nároky, které byly z pojištění odpovědnosti německému lyžaři hrazeny, dosáhly částky převyšující 80 tisíc eur

Pojištění odpovědnosti by proto stejně jako pojištění léčebných výloh mělo být na lyžařskou dovolenou povinnou výbavou. A jeho limit by měl být dostatečně vysoký, alespoň tři miliony korun.

Z pojistky se totiž nehradí zdaleka jen náklady na ošetření, ale také bolestné, ztráta výdělku po dobu pracovní neschopnosti či odškodnění za zhoršené společenské uplatnění. Pojištěný má nárok rovněž na právní pomoc v zahraničí, včetně jejího zprostředkování, a na nutné překladatelské služby. V případě soudu kryje pojišťovna i náklady na právního zástupce a soudní výlohy. A vzniklou škodu často nárokuje i zdravotní pojišťovna poškozeného (toho, koho jste zranili), která vynaložila náklady na jeho léčbu.

Dle nedávneho případu poškozená lyžařka utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy. Celkový účet, který pojišťovna za svého klienta uhradila, se vyšplhal na téměř 2 miliony korun.

Převoz vrtulníkem – 90 tisíc korun. Náklady na léčení včetně operace činily 318 tisíc korun. Pokračující léčba ve vlasti zraněné včetně další operace a repatriace přišly na 420 tisíc korun. Rehabilitace a další náklady spojené s léčbou (například doprava k lékaři) vyšly na 132 tisíc korun. Dále pojišťovna uhradila 515 tisíc korun za ušlý zisk zraněné, 143 tisíc korun jako bolestné a 168 tisíc korun za zhoršení společenského uplatnění. A k tomu ještě 94 tisíc korun za právní zastoupení a 35 tisíc korun za znalecké posudky. Bez pojištění odpovědnosti by pojištěný čech všechny tyto položky musel uhradit z vlastní kapsy.

Zahraniční lyžaři se nemají problém soudit☝🏼

S tím, že by vám zraněný lyžař něco z toho odpustil, raději nepočítejte. Klidně si bude škodu nárokovat i na dítěti a klidně i soudní cestou.

A mnohdy vás ani nebudou předem nijak varovat. O čemž se přesvědčila česká lyžařka Při jedné jízdě v Alpách se střetla s jiným lyžařem. Na první pohled došlo pouze k drobným poraněním, které na místě ošetřila horská služba. Nedlouho po jejím návratu zpět do České republiky však obdržela výzvu od právního zástupce druhého lyžaře k uhrazení nákladů za léčení, ušlý zisk a bolestné v celkové výši 3 568 eur a tuto sumu uhradila poškozenému pojišťovna právě z pojištění odpovědnosti, které u nich česká lyžařška měla sjednané v rámci cestovní pojištění. Např v Rakousku je zcela běžné, že na sebe účastníci nehody navzájem podávají předběžnou žalobu z důvodu, aby co nejvíce chránili svá práva. 

Až následně se pak řeší, kdo je viníkem nehody a to dle mezinárodních pravidel FIS.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *